Županija u jednom danu

Članovi Foto kluba Krk i ove godine sudjelovali su na izložbi fotografija  Županija u jednom danu koja se održavala u Rijeci 24.siječnja 2015.u galeriji Principij.

“Izložba fotografija na temu Županija u jednom danu rezultirala je vrijednim stvaralačkim dosezima, fotografijama koje svjedoče zajedničku fascinaciju primorsko-goranskim prostorom, čuvaju pamćenje na poneke nesvakidašnje trenutke života, pokazuju koliko je važno podržavanje i razvijanje stvaralačkog duha i odnosa prema sredini u kojoj se živi.

Trebalo je reagirati u trenutku, prepoznati i odabrati kadar, usmjeriti objektiv na najzanimljiviju situaciju, registrirati ne samo formu nego i poruku i stav…”

Na natječaj se prijavio 101 autor s ukupno 601 fotografijom. U strogoj selekciji za izložbu je odabrano 66 fotografija.

Među fotografijama je izabrana i fotografija naše članice Marijane Kirasić-Nekić pod nazivom Cesarica,te je posebno pohvaljena fotografija Zorana Uzelca,pod nazivom Lučica Porat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAzoran1