Foto natječaj “Žena u fokusu”

FK Krk u suradnji sa TZ Grada Krka organizira foto natječaj „Žena  u fokusu“ sa glavnom misli vodiljom u kojoj je tema žena u svoj svojoj sveobuhvatnosti od potrebe da se istakne njeno dostojanstvo,bitka za ravnopravnost ili da se slavi njena ljepota.

Ovo su samo neke od teme koje bi trebao obuhvati ovo foto natjecanje, koje naravno možete proširiti i nekim drugim temama koje imaju vezu sa Međunarodnim danom žena i pitanjima žena i njenih prava.

Natječaj je otvoren za sve foto amatere i profesionalce iz RH i šire  koji dostave  maksimalno do šest fotografija.

Fotografije se dostavljaju  putem e-maila fotoklubkrk@gmail.com najkasnije do 28.02.2018.

Tehničke karakteristike fotografija:

– Nema ograničenja u tehnici koja je korištena  prilikom fotografiranja – mobilni  telefon, fotoaparat,camera opscura.

– Fotografije trebaju biti isključivo autorske (trebaju imati  naziv i mjesto gdje su nastale).

– Veličina fajla do 5MB , minimalnog formata 33×18 cm 300dpi, odnosno da duža strana ima minimalno 2440 piksela.

– Fotografije   trebaju biti dostavljene u JPEG formatu.

– Fotografije sa vodenim žigom ili bilo kakvom drugom vrstom potpisa neće biti razmatrane u natječaju.

– Organizator zadržava pravo da prihvati ili ne prihvati fotografiju za koju smatra da ne odgovara temi natječaja ili koja tehnički ne zadovoljava minimum kriterija koji određuje natječaj, bez posebnih objašnjenja.

Najbolje tri fotografije biti će  nagrađene knjigama iz područja fotografije poznatih foto umjetnika te uručene na prigodnoj svečanosti  08.marta 2018. u Krku kojom prilikom će najbolje fotografije biti izložene na pokretnim panelima na gradskom trgu.

Sponzor ovog natječaja jest TZ Grada Krka.Sudionici natječaja oslobođeni su plaćanja kotizacije.Uprava FK Krk može sudjelovati svojim fotografijama ali ne može biti dobitnik nagrada.

Fotografije će izabrati žiri u sastavu:

1.Marijana Kirasić-Nekić,specijalist digitalne fotografije

2.Ivica Brusić-Brujo,majstor fotografije